Tyto tři druhy, které popíšu, nežili samozřejmě jen v Evropě. Jde o tři druhy chobotnatců, mastodontů.
(Platybelodon grangery)
Podivný druh mastodonta, vyznačující se ohromnou dolní čelistí která sloužila k tomu, aby platybelodon mohl hrabat v hlíně, kde nacházel kořeny, které díky této čelisti výborně rozkou-sal. Žil v Severní Americe a Asii. Platybelodon byl mnohem více příbuzný k mastodontu Gomphotheriu než k slonům.
(Gomphotherium angustidens)
Gomphotherium je nejznámnější mastodont. Gomphotherium mělo čtyři kly, dva tam kde dnešní sloni, dva na dolní čelisti. Tento tvor měl poměrně dlouhý chobot. To znamená, že dorozumívání mezi členy stáda bylo slyšet až daleko. Stejně jako Platybelodon, žilo Gomphotherium v Severní Americe. Bylo doslova "zahuštěno" obrovskými chlupy (není divu, žilo v době ledové).
(Deinotherium)
Možná poslední mastodont v tomhle článku. Deinotherium žilo v Africe, Severní Americe, a tro-chu i u Nás. Bylo to ohromné, když vědci vykopali obří lebku v České Třebové. Deinotherium po-znáte podle toho, že má dva dolů zahnuté kly na dolní čelisti. Jen se podívejte na obrázek. Na rozdíl od rodu Gomphotherium, bylo Deinotherium (čti dinotérium) houževnatější.
A tímhle končí tenhle článek.
Příště Homo sapiens sapiens!!!
Díky za radu kámo, a prosimtě, řekni zase na tes... jak by se měl blog jmenovat. Zajmá mě totiž budoucnoust, teda nejvíc, Egypt star. a hlavně taky doba ledová (mamuti atd...):-D
OdpovědětVymazatTak, a mam blog
OdpovědětVymazatVe Wikipedii je o těchto třech zvířatech poutaví článek!!! Wikipedii najdeš na tomto webu.
OdpovědětVymazatTenhle článek je docela pjeknej!!Já jsem ten první člověk co ho ohodnotil!
OdpovědětVymazatDo prčic, kde je ten Homo sapiens???
OdpovědětVymazatGreat. found your site on google search.
OdpovědětVymazathttp://www.agoweddingdresses.net/